پيامبر (صلوات الله عليه)

زندگي پيامبر اكرم(ص) قبل از بعثت

زندگي پيامبر اكرم(ص) قبل از بعثت چگونه بوده و چكار كرده است كه به پيامبري مبعوث شده است؟

پاسخ: گر چه اين سؤال نيازمند بحث مبسوط است و از ديدگاههاي مختلف كلامي، فلسفي، عرفاني وقرآني قابل طرح و تحليل است. امّا به دليل رعايت اختصار به طور خلاصه به مطالبي اشاره مي‌شود:

آیین پیامبر(ص) قبل از بعثت

پيامبر قبل از بعثت چه دینی داشته است؟‏

ترديدى نيست كه پیامبر(ص) از لحظه‏اى كه چشم به جهان گشود تا آن لحظه كه چشم از جهان فرو بست جز خداوند يكتا را نپرستيد. پدران و اجداد او نيز همه موحد و خداپرست بودند. اما درباره اينكه آيين آن حضرت پيش از بعثت چه بوده، آراء مختلفى ارائه شده است. برخى گويند متعبد به دينى نبوده است، گروهى گويند پيرو آيينى بوده ولى در اينكه آن آيين دين حضرت نوح، ابراهيم، موسى يا عيسى عليهم السلام بوده اختلاف دارند. برخى نيز در اين مطلب توقف كرده و گفته‏اند هر دو امر ممكن است و ترجيحى نيز در بين نيست.

اهداف بعثت پیامبر (ص)

از بعثت پیامبر(ص) به عنوان آخرین پیامبر چه اهدافی دنبال می شد؟

پدید آورنده : عبدالکریم تبریزی
جهان در آستانة بعثت حضرت رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ در انحطاط و بحران شگفت انگیزی قرار داشت. جهالت، غارتگری، ظلم و ستم، تضییع حقوق ضعیفان و محرومان، فساد و بی بند و باری، تبعیض و ناعدالتی، نگرانی و دلهره، دوری از اخلاق و انسانیت، تمام جوامع بشری را در آن روزگار فرا گرفته بود.

دین پیامبر اسلام قبل از بعثت

دين پيامبر اسلام قبل از رسالت ايا مسيحيت بوده است زيرا بايد از پيامبر قبل پيروي مي نمودند

DinePayambarGhablAzEslam.jpgپاسخ اجمالي: بى شك پيغمبر گرامى اسلام (ص) قبل از بعثت، يكتاپرست و از هر نوع شرك پاك بود و هرگز بر بت سجده نكرد. تاريخ ‏زندگى او نيز اين معنى را منعكس مى ‏كند، بدان گونه كه در نوجوانى وقتى بحيرا او را به لات و عزّى قسم داد، محمد(ص) آن دو را مبغوض ‏ترين چيز براى خود برشمرد( دلائل النبوه، بيهقى، ج2، ص35).

نیاکان پیامبر(ص)

وقتي آدم يه آرزويي داره ولي فعلا نمي تونه بهش برسه، چه کار بايد کرد؟

نياكان پيامبر اسلام را به ترتيب نام ببريد؟ درباره هاشم و خدمات او،چه اطلاعاتى در تاريخ وجود دارد؟